Za dveřmi je...

14. prosince 2011 v 21:31 | Kája |  NV příběhy
Tenhle článek bude vlastně taková povídka :) Napsala jsem ji ve škole na olympiádě z českého jazyka. Zadané téma bylo Za dveřmi je.... Hodně mě inspirovaly povídky z blogu http://music-2v1-story.blog.cz/, ale hlavně je to moje fantazie. Upozorňuju, že ten příběh je celej vymyšlenej a původně neměl bejt nikde zveřejněnej, ale Terka mě přemluvila ať ho sem dám. Tak tady je, ale upozorňuju, že je to taková smatlanina všeho možnýho. Takže koho neodradil úvod tak hezké čtení.

Po roce jsou za dveřma zase Vánoce. I když už je to jen týden, na mě ještě stále nedoléhá vánoční nálada.Všichni kolem šílí, že nemají dárky, ale já to neřeším. Já už mám dárky v bezpečí v šuplíku pod postelí, tak aby je ani můj malej otravnej brácha nenašel.
Jako každej večer, tak i dneska ležim v posteli a poslouchám svojí oblíbenou kapelu Náhodnej Výbjer. U toho přemejšlim o zejtřejšim testu ze zeměpisu, ale potom sem začala myslet na něco úplně jinýho. V proudu myšlenek jsem nakonec usla.
Druhý den ve škole se všichni učili zemák, tak jsem se k nim přidala. V tom za mnou přišla Terka, že pro mě má úžasnej dárek k Vánocům. Mě hned začalo šrotovat co by to mohlo bejt, když jsme se domluvili, že si dáme jen náraamek. Nakonec jsem se jí zeptala co že to bude. Ona mi řekla že to se dozvim v pravej čas. Vtom už do třídy vešla učitelka a já musela jít na svoje místo. Celou hodinu jsem přemejšlela co by to mohlo bejt a hlavně co jí dám já, když ona pro mě má něco extra. Hodina utekla jako voda a já už šla za Terkou se s ní domluvit. Chtěla jsem jí zakázat aby mi cokoliv kupovala, že mi náramek bohatě stačí. Terka mi řekla, že to nic nestojí, ale že za to určitě budu ráda. Pak už začla další hodina a já musela zase jít.
Celej tejden uplynul jak voda a už tu byl čtvrtek a školní besídka. Ráno jsem se nedočkavostí zbudila už v půl sedmí.
Nasnídala jsem se, umyla se atd., vzala jsem náramek pro Terku a vyrazila do školy. Do školy jsem dorazila už v 7.40 a to se mi za celej rok ještě nepovedlo :) Rozhlídla jsem se po třídě a už tam byli skoro všichni. Až na Terku, ta přišla až jako poslední těsně před začátkem.
A už to přišlo. Začali jsme si rozdávat dárky. Od kámošek jsem dostala krásný dárky, ale já se těšila na to překvapení. Pod stromkem zbyli už jen dva dárky. Jeden byl pro Terku ode mě a ten druhý jsem nevěděla. Terka začala rozbalovat svůj dárek nedočkavě čekala na její reaxi. Terka už dárek rozbalila a začala se usmívat. Byla jsem ráda ten její úsměv byl upřímnej. Pak mi poděkovala. Mezitím se už rozdal i ten poslední dárek a já znervózněla co to pro mě Terka má. Terka si toho všimla a začala se mi smát. Pak mi řekla: "Tvůj dárek na tebe čeká na chodbě". Já jsem se podivila a šla se kuknout na chodbu. Za dveřma ležela velká krabice. Já sem se začala smát, protože jsem myslela, že v tý velký krabici bude jen malej náramek. Začala jsem tu krabici otevírat a najednou z tý krabice vyskočil........... HOBIT !! Já jsem se hrozně lekla a vyjekla. On se leknul toho jak jsem se lekla a já se musela začít smát. Pak se začala smát i Terka. Ale pak mi začalo docházet, co se vlastně stalo. A pak jsem si toho všimla on držel v ruce náramek od Terky. Byl černý se žluto-oranžovým nápisem HOBIT. Vrhla jsem se Terce kolem krku a začala jsem jí děkovat, že mi dala tak úžasnej dárek. Pak mi zavázala ten náramek. Cítila jsem se jako nejšťastnější člověk na světě, nebo aspoň v ČR :) Né každej má štěstí poznat tak super kámošku :)
Zbytek besídky jsme si užili, tak jak se v devátý třídě patří. Potom už sme se museli všchni rozloučit a každej se rozešel svým směrem domů.

Tak tole je konec. Jestli to někdo dočet až do konce tak ho docea obdivuju :D Terka by v blízký době měl dodat svojí slohovku. A to vám řikám je na co se těšit :D :D:D A ještě jednou upozorňuju, všechno je to jen naše fantazie.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Kajuš Kajuš | E-mail | Web | 15. prosince 2011 v 11:57 | Reagovat

Pěkná povídka ;) Vážně se mi líbila ;) čím víc jich napíšeš, tím lepší budou :)

2 Kája Kája | 15. prosince 2011 v 18:50 | Reagovat

Jé díky moc já nevim jestli budu psát dál, ale docela mě to začalo bavit :D

3 Anča Anča | 16. prosince 2011 v 18:36 | Reagovat

Kájo :-D Ty seš borec :-D Když si mi to řikala, nečekala sem něco takovýho! :-D Smála sem se jak hovado :-D . Napiš ještě něco, prosííím! ;-)

4 kaja kaja | Web | 16. prosince 2011 v 19:42 | Reagovat

Dík Ani, ale to nejde jen tak na povel, ale sem ráda že se ti to líbí :D :D
Já to skusim a věnuju ti to jo??? Ale musíš mi dát nějaký téma :)

5 Anča Anča | 16. prosince 2011 v 20:55 | Reagovat

Téma? :-D Tak třebáá.. :-D Nevim.. :-D Uplácej něco, kde bude Mates z Mandrage, někdo z koblih a někdo n NVček..   :-D + Já :-D

6 kaja kaja | Web | 16. prosince 2011 v 21:04 | Reagovat

Ok já se pokusim, ale nic neslibuju :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama